DDI520-1-5(12x40)-C200-QCW
isolated Dot lasermodule, direct green, 520nm, 1mW, 5V DC, 12x40mm, class 2, in…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 658nm (rot) |
| Optical Power | 40mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.4mrad |
| Size of Laserdot | 3mm@10mm |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 250mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Max. Mod. Frequency | 100kHz |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 5V DC |
| Operating Current | 100 - 150, typ 130mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 22.3g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AM1-2405SZ Bestel Nr.: 70114140 DC DC Converter IN=24V OUT=5V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(10x50) Bestel Nr.: 70125870 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 10x50mm, class 2 36.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE268-520-5-24-F(16X65)-QCW Bestel Nr.: 70155372 Adjustable DOE lasermodule, green, 520nm, 5mW, 24V DC, 16x62mm, class 2M, internal modulation, with DOE-DE-R268, DOE Circle 45° @520nm 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-5-24(12x50)20DEG Bestel Nr.: 70118056 isolated line laser, red, 20°, 650nm, 5mW, 24V DC, 12x50mm, class 1 81.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F520-5-5(14X50)-CON-SMA Bestel Nr.: 70155525 Fiber lasermodule, green, 520nm, 5mW, 5V DC, 14x50mm, class 1, SMA connector, Fiber core diameter 200 µm /0.22N.A. 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-15-3(20x80)45-PL Bestel Nr.: 70105995 Line lasermodule, green, 45°, 532nm, 15mW, 3V DC, 20x80mm, class 2M 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-5-3(12x38)-DOE Bestel Nr.: 70114775 focusable isolated DOE lasermodule, red, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x38mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 115.88 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI650-4-3(8x26)30DEG-F84-C140 Bestel Nr.: 70142648 isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 4mW, 3V DC, 8x26mm, class 1, focus at 84 mm 44.45 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!