E532-1-3(24X120)APT20-CON
Adjustable Isolated Expander Laser Module, Green, 532nm, 1mW, 3V DC, 24x120mm,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 658nm (rot) |
| Optical Power | 40mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.4mrad |
| Size of Laserdot | 3mm@10mm |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 250mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Max. Mod. Frequency | 100kHz |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 5V DC |
| Operating Current | 100 - 150, typ 130mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 22.3g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS1-EN Pedido Nr.: 70112696 Safety Label english DIN EN 60825, Class 1, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R205 Pedido Nr.: 70124088 Diffractive Optical Element DOE CROSS - 5 - PC - 8x0.63mm 5° @650nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| RP-LE520-30-24(20X90)110 Pedido Nr.: 70183078 Line laser module, green, 110°, 520nm, 30mW, 24V DC, 20x90mm, Class 2M 277.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F520-10-5(20x75.5) Pedido Nr.: 70141474 Fiber lasermodule, green, 520nm, 10mW, 3-5V DC, 20x75.5mm, class 3R, FC connector, Fiber core diameter 200 µm, incl. collimating lens 1,075.55 EUR |
| LC650-1-3(6x30)-F150 Pedido Nr.: 70107166 line laser 90° 650nm, 1mW 67.98 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA658-10-5(20x95)-HT Pedido Nr.: 70141658 isolated Dot lasermodule, red, 658nm, 10mW, 5V DC, 20x95mm, class 3B, high temperature 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE635-15-5(14x55)40DEG-F1000 Pedido Nr.: 70125948 isolated modulated Line lasermodule, red, 40°, 635nm, 15mW, 5V DC, 14x55mm, focus 1m, class 2, aperture to cut off the edges of the intensity distribution Cablelength 500mm 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH850-5-5(10x40)10DEG Pedido Nr.: 70114324 isolated Line lasermodule, infrared, 10°, 850nm, 5mW, 5V DC, 10x40mm, class 1M 151.18 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!