DDI520-1-5(12x40)-C200-QCW
isolated Dot lasermodule, direct green, 520nm, 1mW, 5V DC, 12x40mm, class 2, in…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 658nm (rot) |
| Optical Power | 40mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.4mrad |
| Size of Laserdot | 3mm@10mm |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 250mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Max. Mod. Frequency | 100kHz |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 5V DC |
| Operating Current | 100 - 150, typ 130mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 22.3g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Référence: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-0.4-3(12x34) Référence: 70112955 adjustable dot laser, red, 635nm, 0.4mW, 3V DC, 12x34mm, class 1 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| BALLHEAD-MOUNT-10.3(25x69) Référence: 70117851 Mount for laser module D=10.3mm, 1/4'' UNC internal thread in the base for attachment. 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(10x50) Référence: 70125870 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 10x50mm, class 2 36.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD980-5-3(12x38)-DOE Référence: 70114768 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 980nm, 5mW, 3V DC, 12x38mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-3-FA(12x40)-F3400 Référence: 70113303 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 12x40mm, class 2 36.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH808-200-3(22x65) Référence: 70102123 focusable isolated Dot lasermodule, infrared, 808nm, 200mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-1-5(9x21)-F100-AP Référence: 70117684 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 9x21mm, class 2, axial parallel 82.27 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD650-0.9-5(14x30)-AP-IM Référence: 70117745 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.9mW, 5V DC, 14x30mm, class 2, 5000 hours, 3% power stability, modulated with 100Hz 57.90 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!