DOE242-635-5-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 16x16 DOTS - PC - 8x1,2mm 7°, 5V DC, Ø10x…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 18° |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | Vast |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 125 - 375, typ 250mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 63° |
| Beta | 53° |
| Gamma | 1.3° |
| Delta | 41° |
| a | 123mm |
| b | 99mm |
| c | 2.5mm |
| d | 75mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-0.4-24(20x80)-F500 Bestel Nr.: 70126990 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 0.4mW, 24V DC, 20x80mm, class 1 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-30-24(20x80)-F3000-M12 Bestel Nr.: 70142211 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 30mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, with connector M12 without cable 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-LENS-45DEG Bestel Nr.: 70159066 PICOMARK Lens, Line, 45° 32.69 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-5-3(20x95)-CON Bestel Nr.: 70133325 Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 20x95mm, class 3R, with 2.5mm connector 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-3(21x21x50) Bestel Nr.: 70109306 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 21x21x50mm, class 2 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-70115673 Bestel Nr.: 70115673 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, with laserlabel 3mm from front edge with connector Weight: 63g 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE243-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70119312 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 7° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R243 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-0.4-5(8x21)-AP-C300 Bestel Nr.: 70120844 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.4mW, 5V DC, 8x21mm, class 1 57.06 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!