DOE251-635-5-6(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm, 5V DC…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 50mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <3mm@7m |
| Operating Distance | 30m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1750mm |
| Wire type | H05VV-F |
| Focus | fixed (7.0m) |
| Output Aperture | 8mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 207 - 253, typ 230V AC |
| Operating Current | 5 - 15, typ 10mA |
| Connector | AC CEE 7/7 |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 920g |
![]() | NF-S-419424-1-16A Bestel Nr.: 70115031 Power Line Filter 16A 250V AC, 50/60Hz to protect Lasermodules from voltage peaks 144.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-740-1100-04 Bestel Nr.: 70189933 Laser protection goggles, full protection, universal fit, comfortable fit, adjustable temple arms, CE-certified, 160mm x 144mm x 48mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 740-780nm, protection levels DIR LB5 ● Wavelength: >780-820nm, protection level D LB5 + IR LB6 ● Wavelength: >820-1080nm, protection level D LB5 + IR LB7 Particularly suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm, and INFRARED 1064nm 128.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE405-5-3-F-S(22x100) Bestel Nr.: 70113518 focusable Line lasermodule, blue, 90°, 405nm, 5mW, 3V DC, 22x100mm, class 1, incl. battery 596.55 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-3(7x14)-ADJ Bestel Nr.: 70116007 focusable Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 7x14mm, class 2 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-3(12x38)-DOE Bestel Nr.: 70114713 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 12x38mm, class 2, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 115.88 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-7-5(12X40)30DEG-F400 Bestel Nr.: 70181210 line lasermodule, green, 30°, 520nm, 7mW, 5V DC, 12x40mm, class 2, focus 400mm 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-F800-CON Bestel Nr.: 70125887 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, with connector 2.1 mm 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD850-5-3(12x38)-DOE372 Bestel Nr.: 70143867 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 5mW, 3V DC, 12x38mm, class 1M, with DOE372 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE253-635-5-6(10x22) Bestel Nr.: 70112252 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 11 LINES - PC - 8x1,2mm 41°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R253 104.96 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!