F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 15mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 3000mm |
| Wire type | 22AWG / black,white |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 21.6 - 26.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 30 - 110, typ 47mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 115g |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-24-C Bestel Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-635-1-6(10x22) Bestel Nr.: 70111859 DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R254 98.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-1-4.5(15x67)-TASTER Bestel Nr.: 70141757 Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 4.5V DC, 15x68mm, class 2, with push-button 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD405-140-12(15x52)-F120 Bestel Nr.: 70129960 Isolated Dot Lasermodule, blue, 405nm, 140mW, 12V DC, 15x52mm, class 3B 554.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE227-532-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70111262 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE Solid Line PC - 8x1,2mm 40° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2 with DOE-DE-R227 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-1-3-FA(14x45)-AP Bestel Nr.: 70107333 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 2, axial parallel 71.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE289-532-5-3-F(12X55) Bestel Nr.: 70181692 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 12x53.5mm, class 2M, incl. DOE289, PC Cross 15° @532nm 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE205-532-5-3(16x62) Bestel Nr.: 70123302 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 16x62mm, class 2M, incl. DOE R205 cross pattern DOE CROSS - 5 - PC - 8x2.1mm 5° 504.12 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE258-635-10-3(12X38)-ADJ Bestel Nr.: 70191356 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 3V DC, 12x38mm, Class 2M, with DOE-R258 dot matrix 11X11 226.81 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!