F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Ligne |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 15mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 3000mm |
| Wire type | 22AWG / black,white |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 21.6 - 26.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 30 - 110, typ 47mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 115g |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-24-C Référence: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE248-635-5-3(16x90)-NT Référence: 70111422 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 37° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R248 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE405-50-5(16x50)45-PWL-F67-IC Référence: 70136098 line laser, blue, 45°, 405nm, 50mW, 5V DC, 16x50mm, class 3R, uniform line distribution, Powell lens, Voltage control: 0 - 5 V for intensity control, TTL modulation 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB650-0.4-3-FA(22x105)-S-AP Référence: 70117004 axial parallel Dot lasermodule, red, 650nm, 0,4mW, 3V DC, 22x105mm, class 1, with battery CR123A 94.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLC635-5-5-F(14x45) Référence: 70110548 Modulated focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 5mW, 5V DC, 14x45mm, class 1 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R383 Référence: 70148381 Diffractive Optical Element DOE: Quasi Continuous Line - 51° @ 840nm PC 8x0.63mm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-750-1065 Référence: 70160581 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of vision, CE-certified EN 207:2009, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 190-315 D LB8 + R LB4 ● >315-425 D LB4 + IR LB6 ● 650-680 DIR LB1 ● >680-720 DIR LB2 ● 730-1085 DIR LB5 ● 745-765 DIR LB6 ● 750-760 D LB6 + IRM LB7 ● 1063-1065 D LB6 + IRM LB7 ● * Especially suitable for: Laser INFRARED 750nm and INFRARED 1050nm 352.86 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE253-635-5-6(10x22) Référence: 70112252 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 11 LINES - PC - 8x1,2mm 41°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R253 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-4.5(26x130)-S-F6000 Référence: 70134711 Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 4.5V DC, 26x130mm, class 3R 226.81 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!