F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 1mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Size of Laserdot | <4..6mm@5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 4.5V DC |
| Operating Current | 10 - 30, typ 20mA |
| Battery | LR44/AG13 alkaline battery, 1.5V |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 40°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 27g |
![]() | LABEL-DIN-CLASS2-DE Pedido Nr.: 70110838 Safety Label german DIN EN 60825, Class 2, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMLD635-1-5(12X50)-90DEG Pedido Nr.: 70159790 Linelaser, red, 635nm, 1mW, 90°, 5V DC, class 1, 12x50mm, focus 0.5m, analogoues intensity control via third cable 117.56 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB520-10-24-FA(20x80)F22000PL-WP Pedido Nr.: 70147056 isolated dot lasermodule, green, 520nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 3R, Water proof IP 67, Focal position 22000mm, cable length C5000 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-0.1-5-F(16x65)-QCW Pedido Nr.: 70119749 isolated adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 0.1mW, 5V DC, 16x65mm, class 1 436.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC635-1-4.5(14x64)-S-AP Pedido Nr.: 70127188 Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 4.5V DC, 14x64mm, class 2, with Battery, with switch 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE245-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111033 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 10° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R245 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE281-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119435 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 1:11 Dot Line - PMMA - 8x1mm 16° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R281 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLC635-5-5-F(14x45) Pedido Nr.: 70110548 Modulated focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 5mW, 5V DC, 14x45mm, class 1 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS3B-EN Pedido Nr.: 70119633 Safety Label english DIN EN 60825, Class 3B, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!