LABEL-DIN-CLASS1M-DE
Safety Label german DIN EN 60825, Class 1M, 38x23mm, yellow, PET
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 405nm (blau) |
| Optical Power | 140mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.5mrad |
| Size of Laserdot | 0.05@0.120 |
| Operating Distance | 0.12m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <5% |
| Stability | <10%@-10°C + 60°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 26AWG, UL, isolated |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 4mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 11 - 12.8, typ 12V DC |
| Operating Current | 100 - 250, typ 200mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 33g |
| Protection Class | IPIP 64 |
| Stripping of wire | 3mm |
| Stripping of cable cover | 10mm |
![]() | NT-TT-12 Pedido Nr.: 70122992 Power Supply with connector, Output: 12V DC, Input: 90-264V AC, 50-60Hz, Output Power: 30W max. with DC plug 2,5x5,5x9,5mm. DC Cord 1800mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MD650-0.9-5(12x34) Pedido Nr.: 70135749 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.9mW, 5V DC, 12x34mm, class 2 62.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-MED-780-1064 Pedido Nr.: 70145946 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB8 + IR LB4 ● Wavelength: >315-420nm, protection level DIR LB5 ● Wavelength: >420-445nm, protection level DIR LB4 ● Wavelength: 765-1100nm, protection level DIRM LB5 * ● Wavelength: 775-1085nm, protection levels D LB5 + IRM LB6 ● Wavelength: 790-1080nm, protection levels D LB6 + IRM LB7 ● Wavelength: 950-1085nm, protection level DIRM LB6 * Especially suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm, and INFRARED 1064nm 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PROTECTION-GLASSES-LABEL-ARG Pedido Nr.: 70143249 Aufkleber Aufbewahrungsbox für Laserschutzbrille: ARG 3.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E658-1-3(24x96)-F500 Pedido Nr.: 70138801 isolated Expander lasermodule, red, 658nm, 1mW, 3V DC, 24x96mm, class 2M focus 500mm 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-5-12(9x20) Pedido Nr.: 70103991 Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 12V DC, 9x20mm, class 3R 11.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB520-10-24-FA(20x80)F22000PL-WP Pedido Nr.: 70147056 isolated dot lasermodule, green, 520nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 3R, Water proof IP 67, Focal position 22000mm, cable length C5000 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R269 Pedido Nr.: 70123272 Diffractive Optical Element DOE 10 Rings - PC - 8x1,2mm 51.4° @515nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB650-0.4-3-FA(22x105)-S-AP Pedido Nr.: 70117004 axial parallel Dot lasermodule, red, 650nm, 0,4mW, 3V DC, 22x105mm, class 1, with battery CR123A 94.03 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!