DOE257-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm, 5V DC…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 405nm (blau) |
| Optical Power | 140mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.5mrad |
| Size of Laserdot | 0.05@0.120 |
| Operating Distance | 0.12m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <5% |
| Stability | <10%@-10°C + 60°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 26AWG, UL, isolated |
| Focus | fixe |
| Output Aperture | 4mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 11 - 12.8, typ 12V DC |
| Operating Current | 100 - 250, typ 200mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 33g |
| Protection Class | IPIP 64 |
| Stripping of wire | 3mm |
| Stripping of cable cover | 10mm |
![]() | NT-TT-12 Référence: 70122992 Power Supply with connector, Output: 12V DC, Input: 90-264V AC, 50-60Hz, Output Power: 30W max. with DC plug 2,5x5,5x9,5mm. DC Cord 1800mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-1-4.5(15x67)-TASTER Référence: 70141757 Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 4.5V DC, 15x68mm, class 2, with push-button 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R245 Référence: 70108019 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 10° @633nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH830-3-24(12X40)60DEG-F450 Référence: 70159837 line lasermodule, IR, 60°, 830nm, 3mW, 24V DC, 12x40mm, class 1, focus 450mm 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC850-5-3-F(14X45) Référence: 70153811 focusable isolated Line lasermodule, infrared, 90°, 850nm, 5mW, 3V DC, 14x55mm, class 3R 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE241-635-5-3(16x90)-NT Référence: 70111354 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 21x21 DOTS - PC - 8x1,2mm 6.7° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R241 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH660-5-10(10x50)45-PWL-F1815-P Référence: 70141993 line laser, red, 45°, 660nm, 5mW, 10V DC, 10x50mm, class 2M, uniform line distribution, Powell lens, Focus 1815mm, Output power control 0-5V, TTL modulation 798.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDI850-3-5(8x21) Référence: 70122756 Dot lasermodule, infrared, 850nm, 3mW, 5V DC, 8x21mm, class 3R 131.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE221-635-5-6(10x22) Référence: 70112115 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:72 DOT Circle - PMMA - 8x1mm 25°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R221 104.96 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!