DDI520-1-5(12x40)-C200-QCW
isolated Dot lasermodule, direct green, 520nm, 1mW, 5V DC, 12x40mm, class 2, in…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 638nm (rot) |
| Optical Power | 60mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | регулируемый |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 80 - 180, typ 120mA |
| Housing Color | черный |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 50g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLB660-50-5(22x105)45DEG-PWL Номер заказа: 70140361 Line laser, 45°, red, 660nm, 50mW, 5V DC, 22x105 mm, thermal shutdown @50°C, adjustable focus, 5V TTL Modulation, 130mW laser diode 522.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDC658-40-5(14x45) Номер заказа: 70123982 modulated dot laser, red, 658nm, 40mW, 5V DC, 14x45mm, class 3B 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-750-1100 Номер заказа: 70149166 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of view, CE-certified EN 207:2009, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB7 + IR LB4 ● Wavelength: 750-800nm + >1100-1120nm, protection levels DIR LB6 + M LB6Y ● Wavelength: 800-1100nm, protection levels D LB6 + IR LB7 + M LB7Y ● Especially suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm and INFRARED 1064nm 462.10 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD405-1-5(12.7x40) Номер заказа: 70116366 Modulated isolated Dot lasermodule, blue, 405nm, 1mW, 5V DC, 12,7x40mm, class 2 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS1-DE Номер заказа: 70110821 Safety Label german DIN EN 60825, Class 1, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE221-635-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70111323 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:72 DOT Circle - PMMA - 8x1mm 25° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R221 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| RGB-STRIPE-WS2812B-150LED-5V-5M Номер заказа: 70130652 150 LED Type: WS2812B, 5050 SMD RGB LED on 5 meter roll Waterproof with clear silicone protection 20.92 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R283 Номер заказа: 70127720 Diffractive Optical Element DOE Solid Line PC - 8x1,2mm 20° @633nm 49.50 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!