DDI520-1-5(12x40)-C200-QCW
isolated Dot lasermodule, direct green, 520nm, 1mW, 5V DC, 12x40mm, class 2, in…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 638nm (rot) |
| Optical Power | 60mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 80 - 180, typ 120mA |
| Housing Color | negro |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 50g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
| DD532-5-3(16x90)-BR-STAR Pedido Nr.: 70113167 Starprojector, 532nm, 5mW, with bracket, Beam Diameter: 2.5-3mm Divergence: 0.5mrad 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE259-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70112313 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 5 Rings PC 8x1.2mm 28,2°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 1 with DOE-DE-R259 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R337 Pedido Nr.: 70128321 Diffractive Optical Element DOE 1:99 Dot Line -PMMA - 8x1 mm 27.7° @635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH850-80-5(18X60)100-PWL-F550 Pedido Nr.: 70155488 line laser, infrared, 100°, 850nm, 80mW, 5V DC, 18x60mm, class 3R, uniform line distribution, Powell lens, Focus 550mm, TTL modulation 1,277.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE256-650-5-3(12x38) Pedido Nr.: 70117660 DOE Laser Module 650nm, red, 5mW, DOE Square Grid 51x51 Lines PC 8x1.2mm 31,5°, 3V DC, Ø12x38mm, Laser Class 1 with DOE-DE-R256 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE335-635-10-5-F(16X62) Pedido Nr.: 70183146 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 5V DC, 16x62mm, Class 2M, includes DOE 33000-point pseudo-random pattern (45.4°x31.2°@635nm) 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMLD635-1-5(12X50)-90DEG Pedido Nr.: 70159790 Linelaser, red, 635nm, 1mW, 90°, 5V DC, class 1, 12x50mm, focus 0.5m, analogoues intensity control via third cable 117.56 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-24-FA(12X60)-F3400-CON Pedido Nr.: 70156492 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 24V DC, 12x60mm, class 2, M8-Connector 50.34 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!