DOE257-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm, 5V DC…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 850nm (infrarot) |
| Optical Power | 0.5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <1% |
| Stability | <8% @ -10 - 50°C |
| Axial Divergence | ±2° |
| Rise Time | <100ms |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 150mm |
| Wire type | Belden, Typ 1095, 28AWG |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >50000h |
| Operating Voltage | 3.5 - 4.5, typ 4V DC |
| Operating Current | 10mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 60°C |
| Weight | 11.3g |
| Pointing Stability | <0.2° |
![]() | BATT-ELOCK-ER17335 Pedido Nr.: 70134322 Lithium Batterie ER17335 3,6 Volt, 2/3 AA, 2100mAh, suitable for ELOCK und ELOCK2 locks 15.04 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-0.4-5(5x12)-C150 Pedido Nr.: 70129816 micro dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, class 1, 5x12mm, 5V DC 46.97 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DDI650-10-5(12x25) Pedido Nr.: 70109214 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 10mW, 5V DC, 12x25mm, class 3B 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE212-532-15-24(20X135)-M12 Pedido Nr.: 70156300 isolated, adjustable DOE lasermodule, green, 532nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting, with DOE-DE-R212 (Cross) 25° @ 532nm 722.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-520-1200-135DEG Pedido Nr.: 70159370 collimated isolated Line lasermodule, green, 135°, 520nm, 1200mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,260.42 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-F1300-C1500 Pedido Nr.: 70109832 line laser, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, Class 2, size 20x80mm, with protection lens, Fokus 1300mm, Cable 1,5m 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-30-24(40x210) Pedido Nr.: 70115499 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 30mW, 24V DC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 419.33 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-2.5-27(12x50)-AP-I Pedido Nr.: 70133684 Isolated Dot Laser, red 635nm, 2.5mW, 21-27V DC, Laser class 3R, 12x50mm, MTTF at 23°C >10000h, axial parallel 112.52 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F450-1-5(18x39x11)-USB-FIBER5000 Pedido Nr.: 70145663 Fiber lasermodule, blue, 450nm, 1mW, 5V DC, 18x39x11mm, class 2M, Light diffusing Fiber, Fiberlength 5m, USB Type A-Connector, 512.52 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!