BALLHEAD-MOUNT-08(25x66)
Mount for laser module D=8mm, 1/4'' UNC internal thread in the base for attachm…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 850nm (infrarot) |
| Optical Power | 0.5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <1% |
| Stability | <8% @ -10 - 50°C |
| Axial Divergence | ±2° |
| Rise Time | <100ms |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 150mm |
| Wire type | Belden, Typ 1095, 28AWG |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >50000h |
| Operating Voltage | 3.5 - 4.5, typ 4V DC |
| Operating Current | 10mA |
| Housing Color | noir |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 60°C |
| Weight | 11.3g |
| Pointing Stability | <0.2° |
![]() | BATT-ELOCK-ER17335 Référence: 70134322 Lithium Batterie ER17335 3,6 Volt, 2/3 AA, 2100mAh, suitable for ELOCK und ELOCK2 locks 15.04 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-1-3-FA(14x45)-F20000 Référence: 70114812 Isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 2 61.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-0.4-3(8x25) Référence: 70114843 Adjustable isolated point laser module, red, 650nm, 0.4mW, 3V DC, 8x25mm, Class 1 37.73 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE255-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70119169 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 65Lines (Square Area, Central Line Thicker) PC 8x1.2mm 25.8° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R255 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-10-24(20x80)-PL-C1500 Référence: 70112757 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 1 327.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-15-24(20x120)120-M12-ADJ Référence: 70134681 Focusable isolated line laser module, green, 520 nm, 15 mW, 24 V DC, Ø20x120 mm, 120 °, focus adjustable, laser class 2M, with M12 connector without cable, with external thread 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA658-20-5(20x95)-HT-NT Référence: 70147513 isolated Dot lasermodule, red, 658nm, 20mW, 5V DC, 20x95mm, class 3B, high temperature, incl. power supply 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE339-635-5-5(10x24)-ADJ Référence: 70134193 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Matrix 6 x 6 Dots PC 8x1.2mm 9.5° at 635nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R339 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE283-635-5-5(10x24)-ADJ Référence: 70133967 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Solid Line PC - 8x1,2mm 20° @633nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R283 104.96 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!