DB635-1-3-FA(14x45)-AP
isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 2, axial paral…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 980nm (infrarot) |
| Optical Power | 80mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.5mrad |
| Size of Laserdot | instelbaar |
| Operating Distance | 100m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | instelbaar |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 120 - 360, typ 240mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 54g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB650-1-5(12X45)5-ADJ-C400 Bestel Nr.: 70153293 Adjustable Cross lasermodule, red, 5°, 650nm, 1mW, 5V DC, 12x45mm, class 1M, incl. 2.5mm connector 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E650-12-3(43x175)APT30 Bestel Nr.: 70102420 isolated Expander lasermodule, red, 650nm, 12mW, 3V DC, 43x175mm, class 3R 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| NT-TT-12 Bestel Nr.: 70122992 Power Supply with connector, Output: 12V DC, Input: 90-264V AC, 50-60Hz, Output Power: 30W max. with DC plug 2,5x5,5x9,5mm. DC Cord 1800mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| BALLHEAD-MOUNT-22(25x80) Bestel Nr.: 70117929 Bracket for lasermodules D=22mm, 1/4'' UNC thread in base plate for mounting 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS3R-IR-DE Bestel Nr.: 70119619 Safety Label german DIN EN 60825, Class 3R, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE256-532-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70111149 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE Square Grid 51x51 Lines PC 8x1.2mm 31,5° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 1 with DOE-DE-R256 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-24-5(16x45)-PL Bestel Nr.: 70110449 Modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 5V DC, 16x45mm, protection lens, class 2M 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD780-1-3(8x23) Bestel Nr.: 70103892 Dot lasermodule, infrared, 780nm, 1mW, 3V DC, 8x23mm, class 3R 20.08 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!