DOE257-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm, 5V DC…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 660nm (rot) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 1M |
| Divergence | 0.3mrad |
| Fan Angle | 110° |
| Line Thickness | <1mm@1.5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1000mm |
| Wire type | 24AWG, black, 3mm |
| Focus | fixed (1500mm) |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 3 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 50 - 100, typ 75mA |
| Housing Color | zwart |
| Connector | 2.5 mm DC socket (+ pole inner) |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 63g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Protection Class | IPIP 54 |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMLG650-5-5(12X50)5DEG-PWL Bestel Nr.: 70183900 Line laser, red, 650nm, 5mW, 5°, 5V DC, 12x50 mm, Class 2, Focus 1m, Intensity adjustable (0-5V), Powell lens 890.67 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE283-635-1-24-F(12X54)-C300 Bestel Nr.: 70154443 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x54mm, class 1, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm, incl. R283, 20° fan angle 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-11(45x75)-MAGNETIC Bestel Nr.: 70144161 Mount for Lasermodul 11mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-06(45x75) Bestel Nr.: 70115154 Mount for Lasermodul 6mm, Diameter 45mm, Height 75mm 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-0.1-5-F(16x65)-QCW Bestel Nr.: 70119749 isolated adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 0.1mW, 5V DC, 16x65mm, class 1 436.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH830-3-24(12X40)60DEG-F450 Bestel Nr.: 70159837 line lasermodule, IR, 60°, 830nm, 3mW, 24V DC, 12x40mm, class 1, focus 450mm 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-0.4-5(8x21)-ADJ-C150 Bestel Nr.: 70129809 focusable isolated dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 5V DC, 8x21mm, class 1 38.57 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R251 Bestel Nr.: 70108071 Diffractive Optical Element DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm 49.50 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!