F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ライン |
| Wavelength | 660nm (rot) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 1M |
| Divergence | 0.3mrad |
| Fan Angle | 110° |
| Line Thickness | <1mm@1.5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1000mm |
| Wire type | 24AWG, black, 3mm |
| Focus | fixed (1500mm) |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 3 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 50 - 100, typ 75mA |
| Housing Color | 黒 |
| Connector | 2.5 mm DC socket (+ pole inner) |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 63g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Protection Class | IPIP 54 |
![]() | AM1-1203SZ 注文番号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-532-5-3-S(22x112)-AP 注文番号: 70120073 DOE lasermodule with DOE R260 Viewfinder Circle + Cross, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 2 504.12 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-06(45x75) 注文番号: 70115154 Mount for Lasermodul 6mm, Diameter 45mm, Height 75mm 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R257 注文番号: 70108149 Diffractive Optical Element DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-5(14x55)90-F1000 注文番号: 70126334 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 15mW, 5V DC, 14x55mm, focus 1m, class 2, Cablelength 500mm 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R280 注文番号: 70113143 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 60° @635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R265 注文番号: 70108224 Diffractive Optical Element DOE 1:19 Dot Line PC 8x1.2mm 13,7° @650nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-15-230(35x210)-DOE 注文番号: 70115291 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 15mW, 230V AC, 35x210mm, class 3B 638.57 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-2.5-27(12x50)-AP-FM-IV 注文番号: 70137309 Isolated Dot Laser, red 635nm, 2.5mW, 21-27V DC, Laser class 3R, 12x50mm, MTTF at 40°C 10000h, at 23°C 25000h, axial parallel 105.64 EUR |