F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.1mrad |
| Size of Laserdot | instelbaar |
| Operating Distance | 100m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | instelbaar |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 70, typ 50mA |
| Housing Color | zwart |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 13g |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(20x80)-AP-C280 Bestel Nr.: 70108835 Axial parallel Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 20x80mm, class 2 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE262-532-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70111194 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Square ) PC - 8x1,2mm 11,8° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R262 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-3(12x32)45-F400 Bestel Nr.: 70122787 isolated Line lasermodule, red, 45°, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1, focus 400mm 53.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-15-24(20x135)-M12-DOE Bestel Nr.: 70148657 isolated, adjustable DOE lasermodule, green, 520nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, incl. Mounting 714.20 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-600 Bestel Nr.: 70159028 collimated isolated Line lasermodule, red, 650nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 873.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFL635-5-3(9x25)4DEG Bestel Nr.: 70110036 Line lasermodule, red, 4°, 635nm, 5mW, 3V DC, 9x25mm, class 3R 21.76 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB405-50-24(19x88)60DEG-PWL-TTL Bestel Nr.: 70150223 adjustable line laser, blue, 60°, 405nm, 50mW, 5V DC, 19x88mm, class 3B, constant energy distribution, Powell Linse, TTL 0-5V, compatible with Osela® etc. 1,361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE405-50-5(16x50)45-PWL-F67-IC Bestel Nr.: 70136098 line laser, blue, 45°, 405nm, 50mW, 5V DC, 16x50mm, class 3R, uniform line distribution, Powell lens, Voltage control: 0 - 5 V for intensity control, TTL modulation 781.43 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!