DOE286-635-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power su…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 780nm (infrarot) |
| Optical Power | 60mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 1mrad |
| Beam Diameter | 5mm |
| Size of Laserdot | instelbaar |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <2% |
| Stability | <8% @ -10 - 50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 320mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | instelbaar |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 100 - 160, typ 120mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 13g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-1-5(16x50)60DEG Bestel Nr.: 70129953 line lasermodule, 60°, green, 520nm, 1mW, 5V DC, 16x50mm, class 1 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD635-15-24(20x135)-M12 Bestel Nr.: 70121759 isolated, adjustable Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 428.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE238-635-1-6(10x22) Bestel Nr.: 70150360 DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE SOLID LINE CIRCLE - PC - 8x2.1mm 3.4° @520nm, Ø10x22mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R240 98.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-10-3(14x45)-KIT Bestel Nr.: 70113815 Lasermodule KIT, focusable, red, 650nm, 10mW Diode, 3V DC, 14x45mm, class 3B with driver and aluminium housing. 79.75 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-10-24(20x80)-PL-C1500 Bestel Nr.: 70112757 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 1 327.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-15-5(12x28)10DEG Bestel Nr.: 70120158 isolated Line lasermodule, red, 10°, 650nm, 15mW, 12x28mm, 5V DC class 3R, broad linewidth 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R287 Bestel Nr.: 70118674 Diffractive Optical Element DOE 1 Solid Line -PMMA - 8x1 mm 45.5° @660nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-1-3-FA(14x45)-F20000 Bestel Nr.: 70114812 Isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 2 61.26 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!