LD635-1-24(12x50)-C3500
isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, cable length…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 1mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Size of Laserdot | <4..5mm@5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | Meting |
| Cable length | 400mm |
| Wire type | AWG 24 VW-1, black, 3,3mm, red, white |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 10.8 - 13.2, typ 12V DC |
| Operating Current | 15 - 30, typ 25mA |
| Connector | JST PHR-2 2pol 2mm |
| Operating Temperature | -20°C - 40°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 16g |
| Protection Class | IPIP 54 |
| Stripping of cable cover | 40mm |
![]() | NT-TT-12 Bestel Nr.: 70122992 Power Supply with connector, Output: 12V DC, Input: 90-264V AC, 50-60Hz, Output Power: 30W max. with DC plug 2,5x5,5x9,5mm. DC Cord 1800mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA658-20-5(20x95)-HT-NT Bestel Nr.: 70147513 isolated Dot lasermodule, red, 658nm, 20mW, 5V DC, 20x95mm, class 3B, high temperature, incl. power supply 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-1-3(11x60)-WP-C500 Bestel Nr.: 70146950 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 11x60mm, class 2, waterproof 88.15 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE532-15-3(25.4x50)360DEG-C1000 Bestel Nr.: 70108347 isolated Line lasermodule, green, 360°, 532nm, 15mW, 3V DC, 25.4x50mm, class 1 495.71 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMDA850-8-3(22X65) Bestel Nr.: 70153408 isolated Dot lasermodule, infrared, 850nm, 8mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B, power adjustable (0-3V) 277.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20X80)-C500-CON21 Bestel Nr.: 70156621 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, DC-Plug 2.1mm 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC532-5-5-F(16x65) Bestel Nr.: 70134223 focusable Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 5mW, 5V DC, 16x65mm, class 1 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-15-5-F(22x80)-CON Bestel Nr.: 70133585 focusable Dot lasermodule, green, 532nm, 15mW, 5V DC, 22x80mm, class 3B, incl. 2.1mm connector for power supply 428.49 EUR |
| LASER-BULLET-9MM-650-5 Bestel Nr.: 70151190 9mm Luger Training Laser Bullet, red, 650nm, 5mW, Ø9mm, Laserclass 3R, collimated, gold plated brass 105.80 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!