LD532-10-5(20x80)110DEG-C148
Line lasermodule, green, 110°, 532nm, 10mW, 5V DC, 20x80mm, class 1M, cable 148…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 1mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Size of Laserdot | <4..5mm@5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | Latón |
| Cable length | 400mm |
| Wire type | AWG 24 VW-1, black, 3,3mm, red, white |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 10.8 - 13.2, typ 12V DC |
| Operating Current | 15 - 30, typ 25mA |
| Connector | JST PHR-2 2pol 2mm |
| Operating Temperature | -20°C - 40°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 16g |
| Protection Class | IPIP 54 |
| Stripping of cable cover | 40mm |
![]() | NT-TT-12 Pedido Nr.: 70122992 Power Supply with connector, Output: 12V DC, Input: 90-264V AC, 50-60Hz, Output Power: 30W max. with DC plug 2,5x5,5x9,5mm. DC Cord 1800mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA520-3-3-F(12x55)-QCW Pedido Nr.: 70137668 adjustable isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 3mW, 3DC, 12x55mm, class 3R, internal modulation 1kHz 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB532-5-3(13x60)-F5000-SPRING Pedido Nr.: 70129731 Dot Lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 13x60mm, class 3R 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD520-1-3(22x105)-S-AP-QCW Pedido Nr.: 70122343 Dot lasermodule, green , 520nm, 1mW, 3V DC, 22x105mm, class 2, internal modulation, axial parallel 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMLB850-15-5-F(16X45)10 Pedido Nr.: 70153453 isolated focusable line lasermodule, IR, 10°, 850nm, 15mW, 5V DC, 16x45mm, class 3R, power adjustable 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE532-5-3-S(22x112)-F400 Pedido Nr.: 70120066 DOE lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 3R, Focus 400mm 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-5(14x45)110DEG-NT Pedido Nr.: 70131161 isolated Line lasermodule, red, 110°, 650nm, 16mW, 5V DC, 14x45mm, class 2, with power supply 167.98 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD658-50-230(35x140)-DOE Pedido Nr.: 70115321 Adjustable isolated DOE lasermodule, red, 658nm, 50mW, 230V AC, 35x140mm, class 3B 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-0.4-4.5(14x64)-S-AP Pedido Nr.: 70121889 Dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 14x64mm, class 1 82.27 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!