LABEL-DIN-CLASS1M-DE
Safety Label german DIN EN 60825, Class 1M, 38x23mm, yellow, PET
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 90, typ 60mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 15° |
| a | 26mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PMMA |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD980-80-3(22x65) Pedido Nr.: 70101478 focusable isolated Dot lasermodule, infrared, 980nm, 80mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-7-3(12x32) Pedido Nr.: 70110890 isolated,red, line lasermodule, 90°, 650nm, 7mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 92.35 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-7-3(12x32)-F1500 Pedido Nr.: 70109740 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 7mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 83.11 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-5-3(8x26)30DEG-F285-C200 Pedido Nr.: 70120141 isolated Line lasermodule, red, 30°, 635nm, 5mW, 3V DC, 8x26mm, class 1M 68.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG520-5-24(6x19) Pedido Nr.: 70121056 focusable Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 12-24V DC, 6x19mm, with external driver board, class 3R 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD635-15-5(20x135)-M12 Pedido Nr.: 70124316 isolated, adjustable Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 15mW, 5V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 428.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS3B-IR-EN Pedido Nr.: 70119657 Safety Label english DIN EN 60825, Class 3B, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R373 Pedido Nr.: 70137880 Diffractive Optical Element DOE Random Pattern 61° @ 830nm PC 8x1.2mm 49.50 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!