DD520-5-4.5(26x130)-S-F6000
Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 4.5V DC, 26x130mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 30° |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | acryl lense |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.7 - 5.3, typ 5V DC |
| Operating Current | 70 - 150, typ 100mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 30g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 25mm |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PROTECTION-GLASSES-LABEL-ML1 Pedido Nr.: 70143263 Aufkleber Aufbewahrungsbox für Laserschutzbrille: ML1 3.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-3-F(16x65)-QCW-DOE239 Pedido Nr.: 70144284 Adjustable dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 2M, internal modulation, for 8mm diffractive optics, with DOE239 (Cross 5° @520nm) 411.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-0.4-3(12x34) Pedido Nr.: 70118001 Adjustable dot laser module, red, 650 nm, 0.4 mW, 3 V DC, Ø12x34 mm, Focus adjustable, Cable length 100 mm, Laser class 1 39.41 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-5-5(9x21)60-ADJ Pedido Nr.: 70134612 Adjustabel Line lasermodule, red, 60°, 635nm, 5mW, 3-5V DC, 9x21mm, class 1 39.41 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-750-1065 Pedido Nr.: 70160581 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of vision, CE-certified EN 207:2009, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 190-315 D LB8 + R LB4 ● >315-425 D LB4 + IR LB6 ● 650-680 DIR LB1 ● >680-720 DIR LB2 ● 730-1085 DIR LB5 ● 745-765 DIR LB6 ● 750-760 D LB6 + IRM LB7 ● 1063-1065 D LB6 + IRM LB7 ● * Especially suitable for: Laser INFRARED 750nm and INFRARED 1050nm 352.86 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-35-5(15X60)60-F35-PWL Pedido Nr.: 70160208 line laser, red, 60°, 650nm, 35mW, focus 35mm, 5V DC, 15x60mm, class 3R, Powell lens, TTL 0-5V 1,033.53 EUR |
| LH650-16-3(10x35)-F100 Pedido Nr.: 70116830 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 10x35mm, class 2, with external pcb, external cooling system required 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DDI650-3-5(14x30) Pedido Nr.: 70115376 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 3mW, 5V DC, 14x30mm, class 3R 148.66 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!