F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 405nm (blau) |
| Optical Power | 50mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.3mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Line Thickness | ajustable |
| Operating Distance | 0.5m |
| Optics | Powell Lens |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <3% |
| Protection Lens | Ja |
| Axial Divergence | ±0.2° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 500mm |
| Wire type | Belden 9533 |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 6.8mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Max. Mod. Frequency | 10kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 12 - 24, typ 24V DC |
| Operating Current | 15 - 75, typ 35mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 20g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. |
![]() | NT-TT-12 Pedido Nr.: 70122992 Power Supply with connector, Output: 12V DC, Input: 90-264V AC, 50-60Hz, Output Power: 30W max. with DC plug 2,5x5,5x9,5mm. DC Cord 1800mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE405-50-5(16x50)45-PWL-F67-IC Pedido Nr.: 70136098 line laser, blue, 45°, 405nm, 50mW, 5V DC, 16x50mm, class 3R, uniform line distribution, Powell lens, Voltage control: 0 - 5 V for intensity control, TTL modulation 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-3-5-F(12x45)110 Pedido Nr.: 70140866 Adjustable Line lasermodule, red, 110°, 650nm, 3mW, 3-5V DC, 12x45mm, class 1 51.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDH808-4000-5(60x110)-NT Pedido Nr.: 70114034 modulated focusable Dot lasermodule, infrared, 808nm, 4000mW, 5V DC, 60x110mm, class 4 2,613.36 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-3(7x14)-ADJ-C50 Pedido Nr.: 70107111 focusable Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 7x14mm, class 2 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-1-3(10.5x26)-C150-F285 Pedido Nr.: 70116014 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 3V DC, 10.5x26mm, class 1 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(20x80)-AP-C280 Pedido Nr.: 70108835 Axial parallel Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 20x80mm, class 2 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-4(21x125)-S-F6000 Pedido Nr.: 70138337 Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 4V DC, 21x125mm, class 3R 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB808-50-24(19x88)75DEG-PWL-TTL Pedido Nr.: 70149975 adjustable line laser, infrared, 75°, 808nm, 50mW, 5V DC, 19x88mm, class 3B, constant energy distribution, Powell Linse, TTL 0-5V, compatible with Osela® etc. 1,041.93 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!