DJ650-0.7-3(4x15)-F5000-C127
Micro Dot Lasermodule, red, 650nm, 0.7mW, 3-5V DC, 4x15mm, class 2
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 2mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.4mrad |
| Beam Diameter | 5mm |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 115mm |
| Wire type | 26AWG, UL, isolated |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Max. Mod. Frequency | 10kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 3 - 6, typ 5V DC |
| Operating Current | max 60, typ 50mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 4.3g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 3mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-24(16x64)5DEG-F1000 Pedido Nr.: 70122183 isolated Cross lasermodule, red, 5°, 635nm, 2mW, 24V DC, 16x64mm, class 1 99.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS1M-DE Pedido Nr.: 70114218 Safety Label german DIN EN 60825, Class 1M, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-10-24(20x80)-PL-C1500 Pedido Nr.: 70112757 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 1 327.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE280-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118810 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 60° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R280 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA980-20-3(22x70)-CON Pedido Nr.: 70147544 isolated Dot lasermodule, infrared, 980nm, 20mW, 3V DC, 22x70mm, class 3B, with connector 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-10-5(20x80)110DEG-QCW-V3 Pedido Nr.: 70126440 Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 10mW, 5V DC, 20x80mm, class 1M, cable 148mm, internal modulation 1kHz, V3, housing diameter tolerance H9 83.95 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE249-532-5-3-S(22x112)-AP Pedido Nr.: 70122275 DOE lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 2M, focus = 2000mm, incl. DOE-R-249 529.33 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R220 Pedido Nr.: 70123258 Diffractive Optical Element DOE 1: 16 Dot Circle - PC - 8x1,2mm 45.5° @515nm 49.50 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!