F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 1mrad |
| Size of Laserdot | <2mm@300mm |
| Operating Distance | 0.3m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | Latón |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (300mm) |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 6, typ 5V DC |
| Operating Current | 25 - 65, typ 45mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 8.5g |
| Alpha | 38.8° |
| Beta | 28° |
| Gamma | 2.8° |
| Delta | 28° |
| a | 70.4mm |
| b | 49.8mm |
| c | 4.98mm |
| d | 49.8mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB650-2.5-3-FA(14x45) Pedido Nr.: 70100839 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 2.5mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R 52.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-3-5-F(12x45)110 Pedido Nr.: 70140866 Adjustable Line lasermodule, red, 110°, 650nm, 3mW, 3-5V DC, 12x45mm, class 1 51.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-520-600-110DEG Pedido Nr.: 70159141 collimated isolated Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,083.95 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-3-F(16x65)-QCW-DOE Pedido Nr.: 70132564 Adjustable dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 3R, internal modulation, for 8mm diffractive optics 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-15-5(20x135)-M12-DOE Pedido Nr.: 70148596 isolated, adjustable DOE lasermodule, red, 635nm, 15mW, 5V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, incl. Mounting 445.29 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI650-4-5(8X26)20DEG-F40-M8 Pedido Nr.: 70191110 Isolated line laser module, red, 650 nm, 4 mW, 5 V DC, Ø8x26 mm, 20 °, Focus fixed (40mm), Laser class 1, M8 connector 57.06 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-2-3(4x8)-F30 Pedido Nr.: 70148176 59.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CI520-4-3(12x47) Pedido Nr.: 70124668 Cross lasermodule, 90°, direct green Laserdiode, 520nm, 4mW, 3V DC, 12x47mm, class 1 138.57 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!