F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1.5mrad |
| Fan Angle | 30° |
| Line Thickness | <0.3mm@0.1m |
| Operating Distance | 0.1m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (100mm) |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 50, typ 32mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 3.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-600-60DEG Pedido Nr.: 70159189 collimated isolated Line lasermodule, red, 650nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 873.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-820-1750 Pedido Nr.: 70149517 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified EN 207:2009,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 190-315nm, lb rating D LB8 + IR LB3 ● Wavelength: 775-795nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: 820-1750nm, lb rating D LB5 + IR LB6 * Especially suitable for: Laser INFRARED 850nm - 1750nm 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R247 Pedido Nr.: 70108033 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 25° @645nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE258-635-5-6(10x22)-F300 Pedido Nr.: 70124262 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 11x11 Dots PC 8x1.2mm 38,8°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R258, Focus 300mm 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB650-2.5-3-FA(14x45) Pedido Nr.: 70100839 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 2.5mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R 52.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-3-5-F(12x45)110 Pedido Nr.: 70140866 Adjustable Line lasermodule, red, 110°, 650nm, 3mW, 3-5V DC, 12x45mm, class 1 51.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-520-600-110DEG Pedido Nr.: 70159141 collimated isolated Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,083.95 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-3-F(16x65)-QCW-DOE Pedido Nr.: 70132564 Adjustable dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 3R, internal modulation, for 8mm diffractive optics 361.26 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!