F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 1.5mrad |
| Beam Diameter | 2mm |
| Size of Laserdot | <3..5mm@10m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1700mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 2mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 10 - 35, typ 22mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 15g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-5-F(14x45)-C1000-CON Pedido Nr.: 70106916 Focusable isolated line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 14x45mm, class 2M 109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-4.5(15X68)-120SEK Pedido Nr.: 70160888 Dot Pointer 650nm, 1mW, 3-4,5V DC, 15x68mm, class 2, with Pushbutton (no restfunction), Timerfunction 120s operation with stopp 73.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-2-3(4x8)-F30 Pedido Nr.: 70148176 59.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R263 Pedido Nr.: 70108200 Diffractive Optical Element DOE 1:5 Dot Line PC 8x1.2mm 6° @635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-5-24(16x80)30-C2000-F500 Pedido Nr.: 70120134 isolated line lasermodule, 30°, green, 532nm, 5mW, 24V DC, 16x80mm, class 1, focus 500mm, wire length 2m 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE267-532-50-230(40x210) Pedido Nr.: 70138863 focusable isolated DOE line lasermodule, green, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3R, incl. mounting, incl. DOE-DE-R267 Line 30° 932.69 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMF450-50-5(14x50)-FIBER3M Pedido Nr.: 70151879 Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 5V DC, 14x50mm, class 3B, FC connector, Fiber core diameter 200 µm /0.22N.A., 3m tranmission fiber with FC connector, analog modulation: power adjustable (0-5V) 688.99 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD520-1-3(19x86) Pedido Nr.: 70150964 Dot Pointer green 1mW with CR123A, laser class 2 53.70 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!