LJ650-5-4.5(14x64)-F250
Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 4.5V DC, 14x64mm, class 1, incl. 3 x LR…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 488nm (blau) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.4mrad |
| Fan Angle | 30° |
| Line Thickness | 0.7mm@100mm |
| Operating Distance | 0.1m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | ajustable |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 20 - 100, typ 60mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 16.5g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-2.5-3(8x26)-F100 Pedido Nr.: 70109443 isolated, red linelaser, 635nm, 2.5mW, 3V DC, class 1, focus 100mm 44.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DGI650-1-5(7x14)-F35-C125-BELDEN Pedido Nr.: 70145908 Miniaturlaser, 650nm, 1mW, 5V DC, Spotsize <1mm@35mm, cable length of 125mm, isolated housing, black anodized aluminium, cable type AWG26-1007 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(8X21)-ADJ-CON Pedido Nr.: 70191042 Adjustable isolated dot laser module, red, 650nm, 1mW, 3-5V DC, 8x21mm, Class 2, with 2.1mm DC hollow plug 46.97 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-820-1750 Pedido Nr.: 70149517 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified EN 207:2009,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 190-315nm, lb rating D LB8 + IR LB3 ● Wavelength: 775-795nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: 820-1750nm, lb rating D LB5 + IR LB6 * Especially suitable for: Laser INFRARED 850nm - 1750nm 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-30-24(40x210) Pedido Nr.: 70120622 isolated Line lasermodule, direct green, 90°, 520nm, 30mW, 24V DC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 588.15 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-1-3(20x95)-01607 Pedido Nr.: 70104868 Isolated, dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 20x95mm, class 2 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-4.5(15X68)-120SEK Pedido Nr.: 70160888 Dot Pointer 650nm, 1mW, 3-4,5V DC, 15x68mm, class 2, with Pushbutton (no restfunction), Timerfunction 120s operation with stopp 73.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-10-3(14x45)-KIT Pedido Nr.: 70113815 Lasermodule KIT, focusable, red, 650nm, 10mW Diode, 3V DC, 14x45mm, class 3B with driver and aluminium housing. 79.75 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!