DI650-0.4-3(8x21)
Isolated point laser module, red, 650nm, 0.4mW, 3V DC, 8x21mm, Class 1
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 30° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 45, typ 33mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17.6g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E520-100-5(16x25) Pedido Nr.: 70141153 Expander lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 100mW, 16x25mm, Laser Class 3R 537.73 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE259-635-1-6(10x22) Pedido Nr.: 70111903 DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE 5 Rings PC 8x1.2mm 28,2°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R259 98.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH808-120-3(22x65) Pedido Nr.: 70102093 focusable Dot lasermodule, infrared, 808nm, 120mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE405-30-24-F(15x60)30-ADJ-PWL Pedido Nr.: 70129861 adjustable line laser, blue, 30°, 405nm, 30mW, 24V DC, 15x60mm, class 3B, uniform line distribution, Powell lens 638.57 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-3-F(14x45) Pedido Nr.: 70104615 Adjustable isolated line laser module, red, 90°, 650nm, 5mW, 3V DC, 14x45mm, Class 1 101.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-5-3(8x23) Pedido Nr.: 70103878 Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 3V DC, 8x23mm, class 3R 10.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH808-350-3(22x65) Pedido Nr.: 70102147 focusable isolated Dot lasermodule, infrared, 808nm, 350mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE247-DD635-5-24(16x65) Pedido Nr.: 70138931 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 1M, incl. DOE-R-247 235.21 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!