DI650-0.4-3(8x21)
Isolated point laser module, red, 650nm, 0.4mW, 3V DC, 8x21mm, Class 1
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1.5mrad |
| Beam Diameter | 2.5mm |
| Size of Laserdot | <2mm@1.5m |
| Operating Distance | 4m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 2.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 20 - 55, typ 35mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 3.2g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(8x21)-F90-AP-C Pedido Nr.: 70107487 Isolated dot Laser, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 8x21mm, Class 2, Focus 90mm, Axial parallel 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E650-2-3(16x60)APT8 Pedido Nr.: 70102451 Dot lasermodule, red, 650nm, 2mW, 3V DC, 16x60mm, class 1 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI520-0.4-3(8x25)-QCW Pedido Nr.: 70121841 adjustable, isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 0.4mW, 3V DC, 8x25mm, class 1, current 35mA, QCW 10kHz modulation, focusable 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH850-30-3(16x45)-PL Pedido Nr.: 70102017 Line lasermodule, infrared, 90°, 850nm, 30mW, 3V DC, 16x45mm, class 1M 277.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-9-3(12x34) Pedido Nr.: 70101911 isolated dot lasermodule, red, 650nm, 9mW, 3V DC, 12x34mm, class 3B 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-15-5-F(22x80) Pedido Nr.: 70105827 focusable Dot lasermodule, green, 532nm, 15mW, 5V DC, 22x80mm, class 3B 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-5(12x34) Pedido Nr.: 70105582 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 12x34mm, class 2 46.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMDD780-10-5(12x38)-DOE Pedido Nr.: 70142006 Isolated lasermodule, infrared, 780nm, 10mW, 5V DC, 12x38mm, class 3R, power adjustable, incl. DOE mounting possibility, DOE not included 143.74 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!