DOE-DE-R350
Diffractive Optical Element DOE 15 Lines (Rectangular) - 23,8° @ 520nm PC 8x1.…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 0.4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1.5mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Size of Laserdot | <1mm@0.015 |
| Operating Distance | 0.015m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | Latón |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1061, UL1061 |
| Focus | collimated |
| Potential of Housing | GND(-) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 3V DC |
| Operating Current | 7 - 35, typ 22mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 2g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-532-50-230(40x210) Pedido Nr.: 70147926 focusable isolated DOE line lasermodule, green, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3R, incl. mounting, incl. DOE-DE-R254 932.69 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC980-1-3(8x25) Pedido Nr.: 70124774 Dot lasermodule, infrared, 980nm, 1mW, 3V DC, 8x25mm, class 1 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R261 Pedido Nr.: 70108187 Diffractive Optical Element DOE Viewfinder ( Dot Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 6,3° @653nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-10-24(20x80)-70115666 Pedido Nr.: 70115666 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 1, with laserlabel 3mm from front edge Weight: 68g 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-2.5-12(12x34) Pedido Nr.: 70119862 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 2.5mW, 12V DC, 12x34mm, class 3R 54.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-5(12x32)-PL Pedido Nr.: 70113600 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 5V DC, 12x32mm, class 1, protection lens 53.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-19(45x75)-MAGNETIC Pedido Nr.: 70144222 Mount for Lasermodul 19mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB650-1-3(16x45) Pedido Nr.: 70103717 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 1mW, 3V DC, 16x45mm, class 1 53.70 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!