F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | ドット |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 0.4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1.5mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Size of Laserdot | <1mm@0.015 |
| Operating Distance | 0.015m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | 黄銅 |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1061, UL1061 |
| Focus | collimated |
| Potential of Housing | GND(-) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 3V DC |
| Operating Current | 7 - 35, typ 22mA |
| Housing Color | 黒 |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 2g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ 注文番号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH532-20-24(20x80)-F1600-M12 注文番号: 70126983 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 20mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, with connector M12 without cable 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA650-2.5-3(13x43.5)-F40000-C127 注文番号: 70129625 Dot Lasermodule, red, 650nm, 2.5mW, 3-5V DC, 13x43.5mm, class 3R, ultra far red dot 128.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD532-1-3(12x60)-001 注文番号: 70105612 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 12x60mm, class 2 109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DN635-0.7-5(10.6x12.2)-F200 注文番号: 70140897 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.7mW, 5V DC, 10.6x12.2mm, class 2 94.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R243 注文番号: 70107999 Diffractive Optical Element DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 7.1° @635nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB520-10-5(20x90)110-ADJ-CON 注文番号: 70135343 Adjustable cross laser module, green, 110°, 520nm, 10mW, 5V DC, 20x90mm, Class 1M, with 2.5mm DC hollow plug (+ inside) 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE212-520-15-24(20X135)-M12 注文番号: 70156294 isolated, adjustable DOE lasermodule, green, 520nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting, with DOE-DE-R212 (Cross) 25° @ 520nm 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE233-532-5-3(16x90)-NT 注文番号: 70110975 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 7 Lines (Square Area) - PC - 8x1,2mm 30° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R233 369.66 EUR |