LJ650-5-4.5(14x64)-F250
Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 4.5V DC, 14x64mm, class 1, incl. 3 x LR…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 685nm (rot) |
| Optical Power | 20mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 2mrad |
| Size of Laserdot | 40x100µm@0,07mm |
| Operating Distance | 0.07m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (7mm) |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 5V DC |
| Operating Current | 40 - 120, typ 80mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 9g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFL635-5-3(9x25)4DEG Pedido Nr.: 70110036 Line lasermodule, red, 4°, 635nm, 5mW, 3V DC, 9x25mm, class 3R 21.76 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-5-24-F(16x65) Pedido Nr.: 70120943 isolated adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 5mW, 12V-24V DC, 16x65mm, class 1 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB405-50-24(19x88)60DEG-PWL-TTL Pedido Nr.: 70150223 adjustable line laser, blue, 60°, 405nm, 50mW, 5V DC, 19x88mm, class 3B, constant energy distribution, Powell Linse, TTL 0-5V, compatible with Osela® etc. 1,361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R373 Pedido Nr.: 70137880 Diffractive Optical Element DOE Random Pattern 61° @ 830nm PC 8x1.2mm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE257-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70112290 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,5°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R257 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-1-3(11x60)-WP-C500 Pedido Nr.: 70146950 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 11x60mm, class 2, waterproof 88.15 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE660-45-5(20x80)75DEG-PWL-M12 Pedido Nr.: 70148794 Line laser, 75°, red, 660nm, typ. 45mW, 5V DC, 20x80 mm, thermal shutdown @50°C, fixed focus (825mm), 130mW laser diode, M12 1,193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD520-4-5-F(12x50)-C150-CON Pedido Nr.: 70138085 adjustable isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 4mW, 5DC, 12x50mm, class 3R, internal modulation 1kHz 411.68 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!