DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.7mrad |
| Fan Angle | 37° |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 3V DC |
| Operating Current | 80 - 200, typ 150mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 7.1° |
| Beta | 5° |
| Gamma | 0.34° |
| Delta | 5° |
| a | 12.4mm |
| b | 8.8mm |
| c | 0.59mm |
| d | 8.8mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DE650-40-3(16x50) Pedido Nr.: 70115680 dot laser, red, 650nm, 40mW, 3V DC, 16x50mm, class 3B 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-5-3(8x26)30DEG-F285-C200 Pedido Nr.: 70120141 isolated Line lasermodule, red, 30°, 635nm, 5mW, 3V DC, 8x26mm, class 1M 68.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E658-1-3(24x96)-F500 Pedido Nr.: 70138801 isolated Expander lasermodule, red, 658nm, 1mW, 3V DC, 24x96mm, class 2M focus 500mm 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-15-5(20x135)-M12-DOE Pedido Nr.: 70148596 isolated, adjustable DOE lasermodule, red, 635nm, 15mW, 5V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, incl. Mounting 445.29 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(16x60) Pedido Nr.: 70107715 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 16x60mm, class 2 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA520-5-3(12x55)-QCW-CON Pedido Nr.: 70133424 adjustable isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 3DC, 12x55mm, class 3R, internal modulation 1kHz, with connector for power supply 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MI650-5-5(10x21) Pedido Nr.: 70115048 modulated isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 5V DC, 10x21mm, class 3R 88.15 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-600 Pedido Nr.: 70159028 collimated isolated Line lasermodule, red, 650nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 873.87 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!