MLH650-16-5(16x45)
modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 5V DC, 16x45mm, cla…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Fan Angle | 120° |
| Line Thickness | 2.5mm@5m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 10% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | Latón |
| Cable length | 127mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (5.0m) |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 150 - 300, typ 300mA |
| Housing Color | brass |
| Operating Temperature | 15°C - 35°C |
| Storage Temperature | -40°C - 70°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 42g |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-3(8x21)-ADJ Pedido Nr.: 70103786 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 8x21mm, class 2 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-10600-38 Pedido Nr.: 70152463 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, fitover - 150mm x 85mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 190-360nm, protection level OD 7+; Wavelength: 10600nm, protection level OD 7+; * Especially suitable for: Laser IR 10600nm, 100.76 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-24-F(12x54)-CON-DOE Pedido Nr.: 70120554 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x54mm, class 2, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm. with M12 connector 167.98 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE259-635-5-5(10x24)-ADJ Pedido Nr.: 70133196 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 5 Rings PC 8x1.2mm 28,2°, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1 with DOE-DE-R259 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD520-1-3(22x106)-S-QCW Pedido Nr.: 70148022 Dot lasermodule, green , 520nm, 1mW, 3V DC, 22x106mm, class 2, internal modulation 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| Mount-Adapter-Set Pedido Nr.: 70112894 6 different adapter inlays: 2x adapter for 20mm reducing to 18 mm or 15 mm; 2x adapter for 16 mm reducing to 14 mm or 11 mm; 2x adapter for 12 mm reducing to 10 mm or 9 mm 6.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-5-3(12x32)20DEG Pedido Nr.: 70105964 isolated line laser, red, 20°, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 63.78 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-24-5(14x45)-F400 Pedido Nr.: 70110340 isolated, modulated line lasermodule, 650nm, 24mW, 5V DC, 14x45mm, class 2M 268.82 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!