MLH650-16-5(16x45)
modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 5V DC, 16x45mm, cla…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 0.4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1.5mrad |
| Beam Diameter | 2mm |
| Size of Laserdot | <3..5mm@5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | diode |
| Axial Divergence | ±0.1° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 2mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 20 - 55, typ 35mA |
| Housing Color | silver |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 3g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| PCB | Ja |
| PCB size | 8x8mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-5-3(12X60)-QCW-F1300-CON Pedido Nr.: 70159646 Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 5mW, 3V DC, 12x60mm, class 1, line thickness <1mm@1,3m, internal modulation 1kHz, DC-Plug 2.5mm 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-3(14x45)-C2500 Pedido Nr.: 70123029 isolated red, line lasermodule, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 14x45mm, class 2 116.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB650-30-5(16x45) Pedido Nr.: 70120042 isolated dot lasermodule, red, 650nm, 30mW, 5V DC, 16x45mm, class 3B 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD450-15-24(20x135)-M12-DOE Pedido Nr.: 70148633 isolated, adjustable DOE lasermodule, blue, 450nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, incl. Mounting 714.20 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE258-980-5-3(12x38) Pedido Nr.: 70127041 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 980nm, 5mW, 3V DC, 12x38mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm, incl. DOE R258 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD635-1-24(12x50)-C1000 Pedido Nr.: 70124989 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, class 1 76.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| L532-1-3(13x70)120DEG-F5000 Pedido Nr.: 70129748 Line Lasermodule,120°, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 13x70mm, class 2, 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-3(8x21)-ADJ Pedido Nr.: 70103786 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 8x21mm, class 2 31.85 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!