DG635-3-3(12x34)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.7mrad |
| Fan Angle | 37° |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 3V DC |
| Operating Current | 80 - 200, typ 150mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 33.5° |
| Beta | 33.5° |
| Gamma | 46° |
| a | 60.2mm |
| b | 60.2mm |
| c | 85mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-15-5(20x135)-M12-DOE Pedido Nr.: 70148596 isolated, adjustable DOE lasermodule, red, 635nm, 15mW, 5V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, incl. Mounting 445.29 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD850-4-3(12x55)-DOE Pedido Nr.: 70120271 Modulated focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 4mW, 3V DC, 12x55mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-0.4-5(8X21)-AP-CON Pedido Nr.: 70157314 isolated dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 5V DC, 8x21mm, class 1, axial parallel, DC-connector 2.1mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE245-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70110630 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 10°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2 with DOE-DE-R245 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE354-650-5-3(12x38) Pedido Nr.: 70142174 DOE Laser Module 650nm, red, 5mW, DOE Square Grid 10×10 Lines PC 8x1.2mm 40°@658nm, 3V DC, Ø12x38mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R354 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-5-3(12X32)20DEG-C1000 Pedido Nr.: 70154139 isolated line laser, red, 20°, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1, cable lenght 1000mm 63.78 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE339-635-0.4-3(12X38) Pedido Nr.: 70156102 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 0.4mW, 3V DC, 12x38mm, class 1, incl. DOE R339, DOE 6x6 Dots 6,7°@635nm 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R245 Pedido Nr.: 70108019 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 10° @633nm 49.50 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!