DOE-DE-R199
Diffraktive optical Element DOE Quasi-continous line - PC - 8x0.63mm - 45.5° @4…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 30mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <2mm@3m |
| Operating Distance | 15m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 2.7mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 175 - 525, typ 350mA |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 118g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CA532-10-3(20x80)30 Pedido Nr.: 70105193 isolated Cross lasermodule, green, 30°, 532nm, 10mW, 3V DC, 20x80mm, class 2M 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB520-10-24(16X55)60-M12 Pedido Nr.: 70158656 isolated linelaser, green, 520nm, 10mW, 24V DC, 60 degree, 16x55mm, class 1M, focus 3000mm, M12-connector, IP67 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-9-3(12x34) Pedido Nr.: 70101911 isolated dot lasermodule, red, 650nm, 9mW, 3V DC, 12x34mm, class 3B 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-1-3(14x45)90DEG-F150-QCW Pedido Nr.: 70124637 Isolated line lasermodule, green, 90°, 520nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 1M, focus f=150mm, internal modulation 1kHz 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC850-0.4-6(10x27) Pedido Nr.: 70102680 Focusable Dot lasermodule, infrared, 850nm, 0.4mW, 6V DC, 10x27mm, class 1 83.95 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-15-5-F(22x80) Pedido Nr.: 70105827 focusable Dot lasermodule, green, 532nm, 15mW, 5V DC, 22x80mm, class 3B 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLC670-5-5-F(14x45) Pedido Nr.: 70110555 modulated focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 670nm, 5mW, 5V DC, 14x45mm, class 1 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-1-3(12x30.5) Pedido Nr.: 70104080 focusable Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 12x30.5mm, class 2 16.72 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!