MLH650-16-5(16x45)
modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 5V DC, 16x45mm, cla…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 50m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 20 - 60, typ 40mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 9.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-15-3(14x45)115DEG-F250 Pedido Nr.: 70117011 isolated Line lasermodule, red, 115°, 635nm, 15mW, 3V DC, 14x45mm, focus 250mm class 2 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-24-F(14X55)45-CON21 Pedido Nr.: 70157659 focusable isolated Line lasermodule, red, 45°, 650nm, 5mW, 24V DC, 14x55mm, class 1, DC-Plug 2.1mm 133.53 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-5-3(12X32)20DEG-C1000 Pedido Nr.: 70154139 isolated line laser, red, 20°, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1, cable lenght 1000mm 63.78 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-24-5(16x45)-PL Pedido Nr.: 70110449 Modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 5V DC, 16x45mm, protection lens, class 2M 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MH650-16-5(14x45) Pedido Nr.: 70101935 modulated, isolated, focusable Dot lasermodule, red, 650nm, 16mW, 5V DC, 14x45mm, class 3B 140.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE339-635-0.4-3(12X38) Pedido Nr.: 70156102 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 0.4mW, 3V DC, 12x38mm, class 1, incl. DOE R339, DOE 6x6 Dots 6,7°@635nm 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-8-3(12x32) Pedido Nr.: 70126341 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 8mW, 3V DC, 12x32mm, class 2 97.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE248-635-5-5(10x24)-ADJ Pedido Nr.: 70133899 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 37° @645nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R248 104.96 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!