DOE287-635-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power su…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | точечный |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 0.4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Size of Laserdot | <4..5mm@5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | Латунь |
| Cable length | 250mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 6, typ 3.3V DC |
| Operating Current | 5 - 25, typ 15mA |
| Operating Temperature | -20°C - 40°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 6g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH660-50-5(26x105)110-F1500 Номер заказа: 70140668 Line lasermodule, red, 110°, 660nm, 50mW, 5V DC, 26x105mm, class 2M, focus at 1.5m 277.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-14(45x75)-MAGNETIC Номер заказа: 70144178 Mount for Lasermodul 14mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE354-532-10-3-F(12x55) Номер заказа: 70145786 Adjustable DOE Laser, green, 532nm, 10mW, 3V DC, Laser class 2M, 12x55mm, incl. DOE R354 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-13(45x75) Номер заказа: 70115178 Mount for Lasermodul 13mm, Diameter 45mm, Height 75mm 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DE532-5-3-F-S(22x130)DOE Номер заказа: 70110081 Dot Laser, 532nm, 5mW, adjustable focus, w. battery CR132A, with DOE, for TURTLE DOE 462.10 EUR |
| DD532-5-3(16x90)-BR-STAR Номер заказа: 70113167 Starprojector, 532nm, 5mW, with bracket, Beam Diameter: 2.5-3mm Divergence: 0.5mrad 184.79 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!