DOE213-635-1-3(12X38)
focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 12x38mm, class 1, w…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 0.4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Size of Laserdot | <4..5mm@5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | Meting |
| Cable length | 250mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 6, typ 3.3V DC |
| Operating Current | 5 - 25, typ 15mA |
| Operating Temperature | -20°C - 40°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 6g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE268-520-5-24-F(16X65)-QCW Bestel Nr.: 70155372 Adjustable DOE lasermodule, green, 520nm, 5mW, 24V DC, 16x62mm, class 2M, internal modulation, with DOE-DE-R268, DOE Circle 45° @520nm 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-15-24(20x120)120-M12-ADJ Bestel Nr.: 70134681 Focusable isolated line laser module, green, 520 nm, 15 mW, 24 V DC, Ø20x120 mm, 120 °, focus adjustable, laser class 2M, with M12 connector without cable, with external thread 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-15-3(20x80)45-PL Bestel Nr.: 70105995 Line lasermodule, green, 45°, 532nm, 15mW, 3V DC, 20x80mm, class 2M 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDI635-5-5(12x34) Bestel Nr.: 70108958 isolated modulated dotlaser, 635nm, 5mW, 5V DC, class 3R, isolated housing 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F450-1-5(18x39x11)-USB-FIBER5000 Bestel Nr.: 70145663 Fiber lasermodule, blue, 450nm, 1mW, 5V DC, 18x39x11mm, class 2M, Light diffusing Fiber, Fiberlength 5m, USB Type A-Connector, 512.52 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!