DOE257-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm, 5V DC…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | Vast |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 125 - 375, typ 250mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 7.1° |
| Beta | 5° |
| Gamma | 0.34° |
| Delta | 5° |
| a | 12.4mm |
| b | 8.8mm |
| c | 0.59mm |
| d | 8.8mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-520-1064-05 Bestel Nr.: 70190113 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit, adjustable temple arms, CE certified ● Wavelength: 180-532nm, protection levels DIR LB5 + M LB5 ● Wavelength: 900-1080nm, protection level DIR LB5 Especially suitable for: LASER GREEN 520nm, GREEN 532nm, and INFRARED 1064nm 117.56 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R199 Bestel Nr.: 70148411 Diffraktive optical Element DOE Quasi-continous line - PC - 8x0.63mm - 45.5° @450nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DJ650-0.7-3(4x15)-70129496 Bestel Nr.: 70129496 smallest red laser module 55.38 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE214-635-5-6(10x22) Bestel Nr.: 70125696 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1.2mm 2°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R214 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-25-3(14x45) Bestel Nr.: 70117073 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 25mW, 3V DC, 14x45mm, focus 3m, class 2M 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD635-5-3(12x30.5) Bestel Nr.: 70104110 focusable Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 12x30.5mm, class 3R 26.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC850-0.3-6(10x27) Bestel Nr.: 70137293 Focusable Dot lasermodule, infrared, 850nm, min. 0.3mW, max. 0.4mW, 6V DC, 10x27mm, class 1 59.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-07(45x75) Bestel Nr.: 70115161 Mount for Lasermodul 7mm, Diameter 45mm, Height 75mm 66.30 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!