DOE-DE-R350
Diffractive Optical Element DOE 15 Lines (Rectangular) - 23,8° @ 520nm PC 8x1.…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | fixe |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 125 - 375, typ 250mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 7.1° |
| Beta | 5° |
| Gamma | 0.34° |
| Delta | 5° |
| a | 12.4mm |
| b | 8.8mm |
| c | 0.59mm |
| d | 8.8mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-5-3(12x32)30-F500-C1500 Référence: 70106039 isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 2 62.10 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE234-635-5-3(16x90)-NT Référence: 70111613 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Viewfinder - PC - 8x1,2mm 46° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R234 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| EJ658-100-5(20x70)-CON Référence: 70129755 Expander Lasermodule red focusable for Illumination and Inspection, 658nm, 5V DC, 100mW, class 3R 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC850-0.3-6(10x27) Référence: 70137293 Focusable Dot lasermodule, infrared, 850nm, min. 0.3mW, max. 0.4mW, 6V DC, 10x27mm, class 1 59.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(20x80)-AP-C280 Référence: 70108835 Axial parallel Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 20x80mm, class 2 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-10600 Référence: 70158595 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB7 + IR LB4 ● Wavelength: >315-398nm, protection level DIRM LB5 ● Wavelength: 9000-11000nm, protection level DI LB3 * Especially suitable for: Laser UV 355nm and IR 10600nm 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE635-5-3-S(22x112) Référence: 70121568 DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 3R 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE250-520-5-3(16x90)-NT Référence: 70118926 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 29,3° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R250 470.50 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!