LH650-16-3(14x45)-F150
isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 14x45mm, class 2
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 3.5mm |
| Size of Laserdot | <3..5mm@10m |
| Operating Distance | 250m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 125 - 375, typ 250mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 55g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH635-7-3(12x34) Bestel Nr.: 70101904 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 7mW, 3V DC, 12x34mm, class 3B 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE264-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70119213 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 1:9 Dot Line PC 8x1.2mm 0,85° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R264 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-40-5(16x58) Bestel Nr.: 70102079 modulated red, line lasermodule, 90°, 650nm, 40mW, 5V DC, 16x58mm, class 3B 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-2.5-3-FA(14x45) Bestel Nr.: 70100822 Dot lasermodule, red, 635nm, 2.5mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-4-FA(14x45)-AP-C300-NO-D Bestel Nr.: 70109917 lasermodule, WITHOUT driver, 635nm, 4mW, 14x45mm, with cable of 300mm, axial parallel 105.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-532-1070 Bestel Nr.: 70152623 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo print * Wavelength: 190-315nm protection levels D LB7 + IR LB3, Wavelength: >315-532nm protection level D LB5 + IRM LB7, Wavelength: 760-<770nm + >1075-1085nm protection level DIR LB5, Wavelength: 770-<800nm + >820-960nm protection level DIRM LB6, Wavelength: >1064-1075nm protection level DIRM LB6, Wavelength: 800-820nm + >960-1064nm protection level D LB6 + IRM LB7 * Particularly suitable for: GREEN 520-532nm, IR 790-1070nm 546.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-532-1100 Bestel Nr.: 70153262 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, comfortable fit over glasses or alone, adjustable glasses strap, ventilated to prevent fogging, fully enclosed protection, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 190-532 OD 8+ * Wavelength: >315-532nm protection level D LB6 + IR LB8 + M LB7Y, wavelength: 533-535 + 730-744nm protection level DIRM LB5, wavelength: 745-750nm protection level DIRM LB6, wavelength: 751-754 nm protection level DIRM LB7, wavelength: 755-1100nm protection level D LB7 + I LB9 + R LB8 + M LB8Y * Especially suitable for: BLUE/GREEN 315-532nm, IR 755-1100nm 663.78 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-635-660-60 Bestel Nr.: 70152210 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, size adjustment with glasses band, CE certified, Fitover - 150mm x 85mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 630-711nm, protection level DIR LB5; Wavelength: 648-708nm, protection levels D LB5 + IR LB6; Wavelength: 651-704nm, protection levels D LB5 + IR LB7 * Wavelength: 654-699nm, protection levels D LB5 + IR LB8; Wavelength: 712-713nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 714-717nm, protection level DIR LB3 * Especially suitable for: Laser RED 635nm, RED 650nm and RED 660nm 411.68 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!