BALLHEAD-MOUNT-08(25x66)
Mount for laser module D=8mm, 1/4'' UNC internal thread in the base for attachm…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 405nm (blau) |
| Optical Power | 0.4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.3mrad |
| Beam Diameter | 4mm |
| Size of Laserdot | 4.5@5m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1571 |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 4mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 25 - 60, typ 40mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE259-635-5-6(10x22)-F40 Bestel Nr.: 70114249 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 5 Rings PC 8x1.2mm 28,2°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 1 with DOE-DE-R259 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R372 Bestel Nr.: 70129113 Diffractive Optical Element DOE 40100-Dot Pseudo-Random Pattern (59.7°x68.3°@850nm) 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-19(48X86) Bestel Nr.: 70161038 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 19mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-10-3(14x45)-KIT Bestel Nr.: 70113815 Lasermodule KIT, focusable, red, 650nm, 10mW Diode, 3V DC, 14x45mm, class 3B with driver and aluminium housing. 79.75 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE262-635-5-5(10x24)-ADJ Bestel Nr.: 70133806 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Square ) PC - 8x1,2mm 11,8°, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R262 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD635-1-24(14X45)-C200 Bestel Nr.: 70114959 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 14x45mm, class 1 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-1-4.5(11x30)-F1000 Bestel Nr.: 70126945 Line laser, red, 90°, 650nm, 1mW, 4.5-6V DC, 11x30mm, class 1 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!