DOE251-635-5-6(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.9° @650nm, 5V DC…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 405nm (blau) |
| Optical Power | 0.4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.3mrad |
| Beam Diameter | 4mm |
| Size of Laserdot | 4.5@5m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1571 |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 4mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 25 - 60, typ 40mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-10-5(20x80)110DEG-QCW Pedido Nr.: 70126082 Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 10mW, 5V DC, 20x80mm, class 1M, cable 148mm, internal modulation 1kHz 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH450-15-24(20x80)-F300 Pedido Nr.: 70132380 isolated Line lasermodule, blue, 90°, 450nm, 15mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, focus 300mm, without protection lens 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE218-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70110944 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE Cross - PMMA - 8x1mm 15° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R218 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE206-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111279 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R206 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE214-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70125696 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1.2mm 2°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R214 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R270 Pedido Nr.: 70124118 Diffractive Optical Element DOE CROSS - 30 - PC - 8x2.1mm 30° @640nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| EJ520-50-24(14x45)-AWL-NT Pedido Nr.: 70147520 isolated expander laser, green, 520nm, 50mW, 12-24V DC, 14x45mm, lasr class 3R, incl. power supply 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-3(4x10)-ADJ Pedido Nr.: 70152685 Adjustable Dot laser, 650nm, 1mW, Focus adjustable in the range 10-20mm, Spotsize <0.04mm@15.1mm, 4x10mm, 3V DC 83.11 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!