LABEL-DIN-CLASS1M-DE
Safety Label german DIN EN 60825, Class 1M, 38x23mm, yellow, PET
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Size | 145 x 144 x 50mm |
| Material | Polymer |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -50°C - 85°C |
| Storage Temperature | -50°C - 80°C |
| Weight | 10g |
| Luminous transmittance | 0.16% |
| LB Rating | 785-<830 DIR LB2; 830-1700 DIR LB3 |
| Lens Color | Yellow/Green |
![]() | |
|---|---|
| LI650-2.8-5(9x22)-PL-C210 Bestel Nr.: 70115710 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 2.8mW, 5V DC, 9x22mm, class 1 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F520-50-5(20x75.5) Bestel Nr.: 70141481 Fiber lasermodule, green, 520nm, 50mW, 3-5V DC, 20x75.5mm, class 3R, FC connector, Fiber core diameter 200 µm, incl. collimating lens 1,252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-5-3(25.4x100)360DEG Bestel Nr.: 70140378 Line Laser 360°, green, 520nm, 5mW, 3V DC, 25.4x100mm, battery oprated 453.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE247-635-5-6(10x22) Bestel Nr.: 70112191 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 25°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R247 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-1-24(12x40)-QCW Bestel Nr.: 70121025 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 1mW, 12-24V DC, 12x40mm, class 2, 1kHz intenal modulation 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-405-532 Bestel Nr.: 70140316 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB7 + IR LB4 Wavelength: >315-532nm, protection level DIRM LB6 * Particularly suitable for: BLUE Laser 405nm, BLUE 445nm, BLUE 450, GREEN 520nm, and GREEN 532nm 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-3(14x45)-F1500 Bestel Nr.: 70109764 line laser, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 14x45mm, class 2 109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH532-30-24(20x120)-M12 Bestel Nr.: 70130676 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 30mW, 24V DC, 20x120mm, class 2M, with connector M12 without cable 369.66 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!