LJ650-5-4.5(14x64)-F250
Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 4.5V DC, 14x64mm, class 1, incl. 3 x LR…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Size of Laserdot | <5mm@10m |
| Operating Distance | 150m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 35mm |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 125 - 375, typ 250mA |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 13g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH850-4-3(14x45) Bestel Nr.: 70103175 focusable Dot lasermodule, infrared, 850nm, 4mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE255-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70119169 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 65Lines (Square Area, Central Line Thicker) PC 8x1.2mm 25.8° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R255 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE280-635-10-24-F(16X62) Bestel Nr.: 70181623 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 24V DC, 16x62mm, Class 2M, includes DOE 280, Cross 60° @ @635nm 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DDI635-3-24(16x90)-MOUNT-G Bestel Nr.: 70115987 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 16x90mm, class 3R, cable 3m, with Mount 277.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R240 Bestel Nr.: 70107968 Diffractive Optical Element DOE 1:16 DOT Circle - PC - 8x1,2mm 10.8° @635nm 49.50 EUR |
| LG520-10-24-F(20X90)60DEG Bestel Nr.: 70159479 focusable isolated Line lasermodule, green, 60°, 520nm, 10mW, 24V DC, 20x90mm, class 2M 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE270-635-5-6(10x24)-ADJ Bestel Nr.: 70134094 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW,DOE CROSS - 30 - PC - 8x2.1mm 30° @640nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R270 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-532-1064 Bestel Nr.: 70158816 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 180-315nm protection levels D LB7 + R LB4, Wavelength: >315-534nm protection level D LB5 + IRM LB6, Wavelength: 850-925nm protection level DIRM LB5, Wavelength: >925-<980nm protection level D LB5 + IRM LB6, Wavelength: >980-1064nm protection level D LB6 + IRM LB7, Wavelength: >1064-1085nm protection level DIRM LB5 S * Particularly suitable for: UV 180-315nm, GREEN 520-532nm, IR 850-1064nm 487.31 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!