DOE250-520-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 29,3° with power…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 15mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 500mm |
| Wire type | 22AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 23.5 - 25.5, typ 24V DC |
| Operating Current | 10 - 35, typ 20mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 28g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-24-C Bestel Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E658-100(22x80)-NO-D Bestel Nr.: 70107623 Expander Lasermodule with Laser Diode ML101-J23, without driver, laser class 3R 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD635-3-24(14x50)45DEG-F100 Bestel Nr.: 70115932 isolated Line lasermodule, red, 45°, 635nm, 3mW, 24V DC, 14x50mm, cable 3m, focus 100mm, class 1 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE286-532-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70119039 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R286 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-1-3(16x58) Bestel Nr.: 70100099 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 16x58mm, class 2 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-11(48X86) Bestel Nr.: 70160987 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 11mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLD532-10-5(20x80) Bestel Nr.: 70101270 Modulated isolated line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 5V DC, 20x80mm, class 2 327.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| L520-5-3(10x38)-F5000-C127 Bestel Nr.: 70129601 Isolierter Linienlaser, 520nm, grün, 5mW, 3-7V DC, 90°, 10x38mm, Laserklasse 1M 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70118797 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Viewfinder ( Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 20,2° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R260 470.50 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!